Лука Дончич продължава да впечатлява с представянето си за Далас, но поредния му трипъл-дабъл не бе достатъчен за тексасци, които загубиха у дома със 101:117 от Чикаго. С 36 точки, 16 борби и 15 асистенции словенската суперзвезда на Маверикс задмина иконата Майкъл Джордан в класацията за мачове с трипъл-дабъл - за него това бе мач №29 с подобна статистика (поне 10 в три различни статистически категории).

По-впечатляващото е, че той постига това в едва третия си сезон при най-добрите.

21-годишният словенец се изравни с Грант Хил, който е петнадесети в подреждането и също има 29 мача с трипъл-дабъл, докато Джордан остава шестнадесети с 28. Ако продължава в същия дух, Лука съвсем скоро може да почука на вратата на Топ 10, след като единадесетия в класацията, легендата на Бостън Боб Кузи, има 33 двубоя с трипъл-дабъл.

Младокът обаче очаквано бе разочарован от загубата и обвини себе си за това.

“Играх ужасно през второто полувреме. Тази загуба е заради мен. Бях малко егоистичен, защото през първото полувреме бях вкарал 30 точки. Бях длъжен да играя по-добре след почивката. Много по-добре”, заяви европейският шампион със Словения от 2017 ходина.

Далас бе без трима титуляри и общо шестима играчи, които бяха контузени или изолирани заради протоколие на Лигата за COVID-19. Финландецът Лаури Марканен вкара 29 точки за Чикаго, а Гарет Темпъл се включи с 21 от пейката за петата победа на Булс този сезон. Далас е с шест победи и шест загуби.