"Бостън Селтикс" не оказа гостоприемство на "Кливланд Кавалиърс" и го изпрати със 108:83 в първия мач от финалната серия на Изток в плейофите на НБА.

Освиркванията за звездата на гостите, а и на цялата лига - Леброн Джеймс, вероятно повлияха. Краля завърши с едва 15 точки и изглеждаше като депресирана фигура на човек, който не би искал да е в залата в Бостън точно в тази вечер.

Джейлиън Браун вкара 23 т. за победата, Маркъс Морис добави 21. "Селтикс" поведе с 21 точки още след първата четвърт, а нататък път обратно в мача за "Кавалерите" нямаше.

На почивката резултатът бе 61:35, като това е най-големият пасив след две четвъртини в плейофен мач, в цялата кариера на Леброн Джеймс. Тормозен през целия мач от здравата защита на Морис, асът на "Кливлънд" отново ще трябва да се концентрира върху мисия, която изглежда най-малкото трудна.

Леброн и "Кавалерите" отново гостуват в Бостън във вторник вечер в мач №2.

На Запад тази нощ започва серията между "Голдън Стейт" и "Хюстън".