Финикс намери начин да спре Стеф Къри, а с това и да наруши ритъма на игра на Голдън Стейт, за да спечели със 104:96 срещу Уориърс. По този начин Сънс удължиха победната си серия до 17 мача, а същевременно се превърнаха в първият отбор, който удържа Голдън Стейт до по-малко от 100 точки от над 40 двубоя насам.

Успехът на “слънцата” е впечатляващ и защото те играха почти половин мач без основния си реализатор Девин Букър, който напусна с травма през втората част, завършвайки с 10 точки за 15 минути баскетбол.

В негово отсъствие като най-резултатен приключи ДеАндре Ейтън с 24 точки и 11 борби, а Крис Пол също бе на изключителн ониво с 15 точки, 11 асистенции, 6 борби и 5 отнети топки.

Джордан Пуул с 28 точки бе най-добрият реализатор за Уориърс, след като звездата на отбора Стеф Къри приключи с едва 12 точки. Стрелецът бе пазен убийствено добре от Сънс, в резултат на което пропусна цели 17 стрелби от игра (4/21).

Това бе едва трета загуба за калифорнийци през сезона, като те вече имат баланс от 18-3, с колкото са и Сънс. Двата отбора от Западната конференция са и с най-добри показатели в цялата Лига през сезона досега.

Лос Анджелис Лейкърс взе реванш от Сакраменто за загубата с три продължения преди няколко дни, побеждавайки като гост Кингс в столицата на Калифорния със 117:92. При това без ЛеБрон Джеймс, който е извън състава заради COVID-19 протоколите на НБА, като дори има слухове, че е дал положителен тест.