Лос Анджелис Лейкърс се спаси от отпадане в плейофите на НБА и взе глътка въздух, записвайки първа победа срещу шампионите от Денвър Нъгетс. "Езерняците" сториха това на собствен терен, вдъхновени от ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис и надиграха гостите от Колорадо със 119:108. Мачът бе на живот и смърт за калифорнийци, които бяха загубили първите три двубоя, но сега намалиха изоставането си до 1-3 и си осигуриха поне още един мач, който ще се играе в Колорадо.

Мач №4 бе предшестван от любопитен момент, защото част от екипировката на гостите се забави заради закъснял автобус и така някои от играчите на Майк Малоун трябваше да загравят с джапанки.

Колкото до развитието на двубоя - баскетболистите в златисто и лилаво се откъснаха напред в резултата с двуцифрена разлика през втората четвърт и я поддържаха през почти целия остатък от срещата.

Обичайният заподозрян ЛеБрон Джеймс вкара 30 точки, които комбинира с 5 борби и 4 асистенции, а Антъни Дейвис бе невероятен - 25 точки, 23 борби и 6 асистенции. Силен мач изиграха и ДиАнджело Ръсел и Остин Рийвс с по 21 точки. Така Ел Ей сложи край на кошмарната си серия от 11 последователни загуби от този противник.

От другата страна изненада нямаше - Никола Йокич бе най-добър за Денвър с 33 точки, 14 борби и 14 асистенции, а 27 точки на Майкъл Портър-младши и 22 на Джамал Мъри не бяха достатъчни.