Лидерът на Северозапада Денвър Нъгетс в НБА прекърши Далас Маверикс със 107:106, като срещата беше задочен спор между Никола Йокич и Лука Дончич в стрелбата. Йокич спечели надстрелването с 33 точки като 26 от тях бяха отбелязани във втората част, както и победен кош 7.9 секунди преди сирената. Йокич получи топката от дясно елиминира един защитник и с лявата ръка поднесе топката в коша. За Далас последната опция беше пас на Фини-Смит към Тимп Хардуей-ДЖуниър, но без ефект.

Лука Дончич вкара 27 точки, взе 9 борби и подаде 10 асистенции. Но липсата на центъра Кристапс Поржингис, който отсъства пети пореден мач, си оказа влияние.

Янис Антетокумбо завърши с 10 точки и 12 борби за успеха на Милуоки със 107:88 над Гордън Стейт. Крис Мидълтън прибави 21 пункта, 7 борби и 6 асистенции за 33-ата победа на Милуоки през сезона, което ги прави абсолютен фаворит на Изток.

Джеймс Хардън отново доказа високата си класа, след като вкара 41 точки за Хюстън при успеха над Атланта със 122:115, а 22 от тези точки дойдоха в първата четвърт на мача.

Хардън добави в личния си актив 10 борби и 10 асистенции за втория пореден трипъл-дабъл. Много силно за домакините от Атланта Хоукс игра Трей Йънг, който завърши също с трипъл-дабъл: 42 точки, 13 борби и 10 асистенции, но това се оказа недостатъчно за успех. Според Илайъс Спортс Статистикс, за първи път в един мач в историята на НБА двама души правят един срещу друг трипъл-дабъл и вкарат 40 или повече точки.

Хоукс съкратиха преднината на Хюстън на 3 точки в края на четвъртия период: 115:118, след като Алекс Лен вкара два наказателни удара. Но 10.4 секунди преди сирената Хардън получи последователно общо 4 наказателни удара.

Клинт Капела завърши с 22 точки и 22 борби, а Бен Маклемор остана с 18 за третата поредна победа на Рокетс, които водят в Югозападната дивизия с 25/11. Атланта е на дъното на Източната конференция.

Сан Антонио Спърс се наложи над Бостън като гост със 129:114 с 30 точки на ДеМар ДеРоузан. Спърс вкараха 22 от първите 25 точки в началото на второто полувреме и по всякакъв начин успяха да удържат преднината си. За домакините от Бостън след три мача отсъствие заради вирус се завърна Кемба Уокър, който обаче напусна мача заради техническо нарушение. Публиката на Бостън пък в третата част на мача се ядоса на гостите и към пейката им полетяха пълни бутилки и чаши, но нито един от седящите не беше ударен. Мачът обаче беше прекъснат за да бъде почистено и това наруши ритъма повече на Бостън, откоркото на Сан Антонио.

Лони Уокър Четвърти вкара 19 точки за Сан Антонио, а Гордън Хейуърд остана с 18 за Бостън, Джейлън Браун добави 16. Селтикс загубиха за втори пореден път, но остават на върха в Атлантическата дивизия с 25/10. Сан Антонио е 3-и с 16/20 на Югозапад.

Преследвачите на Бостън в Атлантическата дивизия- Торонто победиха със 112:110 Шарлът след продължение като гости и вече имат 25 победи и 13 поражения. Серж Ибака вкара два наказателни удара 5.1 секунди преди края и завърши с 23 точки и 11 борби за гостите от Торонто. Терънс Дейвис добави 23 и 11 овладени топки, О Джи Анънби вкара 19, а Кайл Лоури е с 15 и 9 асистенции.

Тери Розиър завърши за домакините от Северна Каролина с 27 точки, но опитът му за тройка със сирената на продълженията беше неуспешен. Майлс Бриджис прибави 26 точки и 9 борби, а Шарлът има 25 поражения от 40 мача от началото на сезона.

Лидерите на Изток: 1. Милуоки (33/6); 2. Маями (27/10); 3. Бостън (25/10)

Лидерите на Запад: ЛА Лейкърс (30/7); Денвър (26/11); Хюстън (25/11)