Клей Томпсън вкара девет тройки и завърши с 35 точки при победата на "Голдън Стейт Уориърс" със 115:86 срещу "Хюстън Рокетс" в шестия мач от финалите в Западната конференция от Националната баскетболна лига на САЩ.

По този начин "Уориърс" изравниха серията на 3-3 победи и ще гостуват на "Рокетс" в решаващата седма среща.

Стеф Къри вкара пет тройки и отбеляза общо 29 точки за домакините от Оукланд, а Джеймс Хардън беше ограничен до 32 пункта, девет асистенции и седем борби за "Рокетс". Крис Пол пък пропусна мача заради разтежение.

Кевин Дюрант вкара 23 точки за миналогодишните шампиони, които запазиха шанс за защита на титлата си с много силно второ полувреме.

Те го спечелиха с категоричното 55:20, а двамата треньори извадиха титулярните си играчи близо пет минути преди финалната сирена.

"Не искам да губя тази серия. Положихме прекалено много труд, за да отпаднем точно сега. Ние играем за титла", каза Томпсън след мача.