Левски Лукойл защити трофея си в турнира за Купата на България по баскетбол след 86:78 над Балкан (Ботевград) във финала в столичната зала "Универсиада".

Отборът на треньора Константин Папазов водеше през цялото време и не изпусна аванса си, за да спечели приза, както го направи и преди година.

На полувремето преднината на "сините" бе 7 т. - 44:37, а в един момент в началото на последната четвърт, тя падна до 4 т. - най-малка за целия мач след началните минути.

Балкан така и не успя да стигне до изравняване на везните, откъдето да атакува и победата.

Снимка: Bulphoto

Гостите бяха подкрепяни от страхотна агитка, но не успяха да вземат първата си Купа на България след 1988 г.

Триумфът отново бе за домакините, които имаха още по-мощна подкрепа в залата, подсилена и от част от футболната агитка на Левски.

Най-резултатен за победителите бе Христо Захариев с 25 точки, а Дешон Найт вкара 19 за тима, който отстъпи в мача.