Левски Лукойл победи убедително Балкан (Ботевград) като гост с 96:73 в реванша на четвъртфиналния сблъсък в турнира за Купата на България.

Срещата обаче отново бе помрачена от грозни сцени по трибуните и конфликт между феновете на двата отбора на почивката между двете полувремена.

Истинската доминация на "сините" дойде през втората четвърт, която те взеха с безпощадното 25:6, което може да се каже, че предреши изхода на срещата.

Така полувремето завърши при резултат 49:27 за Левски. Второто започна с по-добра игра за Балкан и изоставането им бе намалено на 17 точки. Реакцията обаче бе твърде слаба и твърде късно.

Левски отново наложи волята си в последната четвърт и я спечели с 27:21, за да оформи убедителния резултат.

На полуфинал "сините" ще играят срещу Академик Бултекс, а другият сблъсък, който ще посочи финалист е този между Берое и Академик София.

Патрик Рембърт бе най-резултатен за победителите с 20 точки, Христо Захариев вкара 18 срещу бившия си отбор, а Деян Иванов реализира 17. Ръсел Робинсън имаше добро включване като резерва, завършвайки с 10 точки и 3 асистенции.

Брендън Браун с 16 и Мирко Мулалич с 15 бяха двамата най-резултатни играчи на Балкан днес.