Лос Анджелис Лейкърс с Леброн Джеймс в състава си записа най-голямото си поражение от началото на сезона.

Денвър ги победи със 117:85 като домакин, за да запише четвърта поредна победа, оставайки на третото място в Западната конференция. Това е рекордна разлика в победа срещу този съперник изобщо.

Големият бой се състоя през второто полувреме, което започна при осем точки разлика. Още 10 и 14 в последните две части оформиха разгрома.

Най-резултатни за победителите бяха Пол Милсап, Джамал Мъри и Малик Бийзли с по 20 точки. За Лейкърс Кайл Кузма наниза 21, а Брендън Ингъм и Леброн Джеймс по 14.

Денвър надигра съперника си по всички показатели, като най-фрапантна е статистика при борбите - 60 срещу 39, както и процентите от тройката - 36 за победителите срещу само 14 за Лейкърс.