Александър Везенков пристъпи смело в най-силния турнир по баскетбол извън НБА и стана играч на мача за Олимпиакос срещу руския Химки.

Звездата на българския баскетбол започна на скамейката за гръцкия гранд, но влезе и изигра 17 минути за победата с 87:66 като гост срещу силния съперник.

Саша, както е наричан в европейския баскетбол българинът, наниза 13 точки, записа 4 борби и 2 асистенции и спечели приза за №1 на игрището. И то - в конкуренцията на изумително представилия се Алексей Швед от домакините, който вкара 34 точки.

За Химки на терена 30 минути остана и Дий Бост, националният гард на България, който завърши с 6 т. и 2 асистенции.

Това е мечтан старт за Везенков в новия му клуб, а отзивите за играта му в Гърция са ласкави.

"Много важен мач за нас, всеки от Евролигата ще е важен - каза в интервюто след края играчът на мача. - Ограничихме Химки до 66 точки, значи сме си свършили работата. Твърде рано е да правим генерални изводи кое ще е най-важното в нашата игра. Трябва се борим за всяка топка, да играем максимално здраво."

Изчистих вече главата си, чувствам се страхотно в отбора. Готови сме да се борим един за друг до край."

ГЛЕДАЙТЕ ЕВРОЛИГАТА ПО БАСКЕТБОЛ В КАНАЛИТЕ НА А1 - MAX SPORT 1 И MAX SPORT 2.