Вторият кръг от плейофите в NBA завърши с поредните драматични развръзки и няколко исторически постижения. Голямата звезда на вечерта безспорно бе лидерът на Торонто - Кауай Ленард.

В решителния 7 мач в серията срещу Филаделфия крилото вкара един от най-впечатляващите изстрели, за да класира Раптърс на финалите на Източната конференция. Ленард получи топката при равен резултат 90:90 4.2 секунди преди изтичането на редовното време, за да направи това:

Кауай изигра поредния си фантастичен мач като завърши с 41 точки, а последните две, които донесоха победата, се оказаха първи кош със сирената в историята на лигата, когато два отбора играят решителен седми мач за определяне на победител в серията. Топката отскочи четири пъти от ринга преди да падне вътре през мрежата. Безумното щастие за Торонто и цяла Канада, донесе сълзи в очите на една от звездите на Филаделфия - Джоел Ембийд, който остана неутешим след болезнената загуба.

Нещо невиждано в последните 19 години се случи и в другия решителен седми мач в серията между Денвър и Портланд, която определи Трейблейзърс като финалист в Западната конференция. Гостите постигнаха обрат след като губеха със 17 точки през втората четвърт, а над всички бе изключителният Си Джей Макълъм. Атакуващият гард вкара 37 точки, а сред най-важните моменти в мача бе негов чадър срещу Джамал Мъри 4:44 минути преди края.

Двете драматични развръзки в неделната вечер в NBA сложиха край на втория кръг от плейофите и определиха четирите тима, които заслужено ще спорят за титлата.

На запад Портланд ще се бори с шампиона от последните 2 сезона Голдън Стейт, а този мач ще изправи двама братя един срещу друг за първи път във финал на конференция.

View this post on Instagram

Always special #blessed @stephencurry30

A post shared by Seth Curry (@sdotcurry) on

Стеф Къри и Сет Къри са с различен статут в отборите си. И докато по-големият (Стефан) е двукратен MVP на лигата и основна движеща сила за династията на Уориърс, Сет е с периферна, но важна роля сред резервите на Портланд.

В Източната конференция ще видим финал между двата отбора с най-много победи в редовния сезон. Милуоки има домакинско предимство срещу Торонто, а двамата най-добри реализатори на двата отбора, Янис Антетокумпо и Кауай Ленард, са и двамата най-добри защитници в отборите си.

Така очакванията са, че за техния индивидуален двубой ще се говори дълго.