НБА изживя нощ на рекорди, като двама герои се погрижиха за това.

В големия сблъсък на вечерта, Джеймс Хардън наниза 50 точки, добави 10 борби и 11 асистенции, за да успее неговият Хюстън да победи със 126:11 гостуващия Лос Анджелис Лейкърс. За съперника Леброн Джеймс вкара 29 т.

Брадата Хардън стана лидер в историята на НБА по трипъл-дабъл постижения (общо има 37), в които са вкарани 50 или повече точки. Досега водеше Ръсел Уестбрук (Оклахома).

Двубоят имаше допълнителна пикантна подправка, защото в първата среща на Хюстън и Лейкърс през октомври настана бой на игрището, и трима играчи бяха наказани.

Друг рекорд, още по-значим, падна на мача Финикс - Далас (99:89).

Звездата и ветеран Дирк Новицки се съблече по екип и влезе за първите си минути през сезона, след като от лятото е с травма. Германецът записа 6 минути и вкара 2 т., а с това излезе на върха в класацията за баскетболист с най-много мачове в поредни сезони за един и същ отбор! 40-годишният "старец" играе за 21-ва година в Далас.

Новицки измести от върха Коби Брайънт, който записа 20 сезона за Лейкърс.