Леброн Джеймс усети неприятния вкус на загубата в дебютния си мач от сезона за новия отбор Лос Анджелис Лейкърс. Поражението дойде в Портланд - 119:128 (63:65), а най-добрият играч в лигата имаше емоционална вечер.

Нямаше обаче холивудски сценарий за отбора, който е достатъчно близо до Холивуд географски.

Леброн стартира силно, а с това - Лейкърс също излетя на старта на мача. Джеймс записа първите си точки за новия тим с открадната топка и мощно забиване в коша, а в средата на първата четвърт Лейкърс поведе с 25:15.

Насреща обаче бе състав, който имаше 17 поредни победи у дома (завършек на миналия сезон) и 15 успеха поред над златисто-сините от Лос Анджелис.

Портланд се върна бързо в играта, воден от лидера Деймиън Лилард и дебютанта Ник Стаускас. Вторият наниза първите си 6 шута в коша, като 4 от тях бяха от тройката.

Така домакините поведоха още в края на първата четвърт с 34:31. Леброн завърши тази част с 13 точки.

Нататък единствената голяма разлика бе оформена в средата на третата четвърт, когато Портланд поведе с 13 т. Но преди старта на последната част авансът на домакините бе едва 93:91.

В нея обаче разликата стигна над 10 т. и Лейкърс нямаше сили да остане в битката до последно.

Леброн завърши с 26 т. и 12 борби (лидер и по двата показателя за отбора си), както и с 6 асистенции. 33-гоодишният Джеймс остана на полето 37 минути, което също бе най-много от всички в Лейкърс.

Ражон Рондо добави 13 т. и 11 асистенции.

За победителите Лилард вкара 28 т., добави 6 борби и 4 асистенции.