Баскетболният ни шампион Левски Лукойл си осигури участие във втората фаза на турнира ФИБА Европа.

"Сините" спечелиха гостуването си на украинския Днипро с 88:72 в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на турнира.

Това бе четвърти успех за Левски Лукойл, като при два оставащи мача до края, момчетата на Тити Папазов няма как да бъдат изместени от първите две позиции.

Патрик Рембърт се отличи с 20 точки и 7 борби, а съотборникът му Деян Иванов завърши с 18 точки и 8 овладени топки под кошовете. Олександър Мишула реализира 21 точки за украинския отбор, който няма нито една победа.

Другите ни два представителя в турнира обаче претърпяха загуби.

Ботевградския Балкан загуби домакинството си на кипърския АЕК (Ларнака) със 77:78.

Въпреки това тимът на Балкан продължава да оглавява групата си с актив от три победи и едно поражение.

Отборът на Рилски Спортист загуби тежко в гостуването си на италианския Варезе.

Самоковският тим отстъпи с 59:86 и заема последното място в групата си с 4 загуби.