"Голдън Стейт Уориърс" победи "Хюстън Рокетс" със 119:106 в първи мач от финалната серия на Западната конференция.

По този начин "войните" поведоха с 1:0 и направиха първата крачка към своя четвърти пореден финал в НБА.

Двубоят започна по-добре за домакините от Хюстън, които успяха да спечелят първата четвърт с 30:29.

Втората част бе за "Голдън Стейт", но разликата отново бе само точка - 27:26 и така двата тима се оттеглиха на полувреме при резултат 56:56.

В третата четвърт шампионите успяха да натрупат двуцифрена преднина, която "ракетите" така и не успяха да стопят до края на мача.

Най-резултатен в срещата бе Джеймс Хардън от състава на "Хюстън". Той завърши с 41 точки, а за победителите от "Голдън Стейт" с най-много точки се отчете Кевин Дюрант - 37.

Среща №2 между двата тима е на 17 май от 4 ч българско време.