Шампионите на НБА - Голдън Стейт Уориърс, са близо до финалите за титлата, след като измъкнаха и третия мач от серията срещу Портланд Трейл Блейзърс - 110:99 като гост.

Резултатът вече е 3:0 победи и във вторник сутринта българско време, Голдън Стейт може да е осигурил мястото си във финалите. Това ще е пето поредно негово участие там, след като в предишните четири сезона Уориърс спечелиха три титли и загубиха веднъж серията от Кливлънд с Леброн Джеймс.

Най-силният тим в лигата изоставаше с 18 точки в един момент на мач №3, а и бе без аса си Кевин Дюрант, който ще пропусне и следващия двубой в серията с травма.

Изглеждаше, сякаш Портланд ще се върне в играта с 1:2 победи и ще търси изравняване след два дни.

Вместо това се намеси Дреймонд Грийн, който пое лидерските функции в отсъствието на Дюрант с трипъл дабъл - 20 точки, 13 борби и 12 асистенции. Разбира се, най-резултатен за шампионите бе Стеф Къри с 36 точки, но ролята на Грийн бе ключова, особено в моментите, в които Голдън Стейт наваксваше пасив в резултата.

А изоставането бе 13 точки на полувремето (53:66) и стигна до 18, преди в третата четвърт Уориърс да се вдигне с цялата си класа и мощ за обрат. Той бе толкова впечатляващ, че на старта на последната част шампионите вече водиха - 82:79.

Появи се обаче още един проблем с травма на основен играч - Андре Игуодала напусна с проблем в прасеца и вероятно няма да играе в четвъртия мач.

На Изток Милуоки води с 2:0 в серията срещу Торонто, но тази вечер и във вторник срещу сряда следват два мача в Канада.