"Голдън Стейт Уориърс" продължава пътя си към защитата на миналогодишната си титла в НБА, след като се класира за втората фаза на плейофите.

"Войните" се наложиха над "Сан Антонио Спърс" с 99:91 и спечелиха серията с 4:1 победи.

"Голдън Стейт" доминираше през първите три части на мача и влезе в заключителна четвърт с комфортната преднина от 14 точки - 79:65.

Тогава дойде време за центъра на гостите да блесне. Ламаркъс Олдридж отбеляза 21 точки само в последната четвърт, а "Сан Антонио" изоставаше само с две точки минута преди края.

Тексасците обаче не издържаха и в крайна сметка инкасираха загуба, която означаваше край на сезона им.

Най-резултатен в срещата бе Ламаркъс Олдридж с 30 точки, а за "Уориръс" 25 отбеляза Кевин Дюрант.

В следващата фаза "Голдън Стейт" ще се изправи срещу тима на "Ню Орлиънс Пеликанс", а според специалистите, миналогодишният шампион няма да има затруднения.