"Левски Лукойл" победи "Балкан" (Ботевград) със 71:60 и поведе с 2:1 във финалната серия на баскетболното ни първенство.

Двубоят се игра при невероятна атмосфера в препълнената зала в Ботевград, но играчите на "Балкан" не успяха да зарадват феновете си.

Слабата игра на домакините през първото полувреме се оказа решителна за крайния изход на мача. От своя страна "Левски Лукойл" се представи на много високо ниво, а Станимир Маринов и Неманя Милошевия бяха с основен принос за успеха.

"Левски" започна много по-концентрирано мача, а стрелбата на "Балкан" не вървеше.

"Сините" успяха да дръпнат със 7 точки в средата на първата част, а в края й преднината набъбна до 11.

Втората част започна с девет последователни точки за столичани, а резултатът бе 33:15 в тяхна полза.

Домакините изглеждаха объркани, а преднината продължаваше да се увеличава, като в един момент достигна до 20 точки - 40:20.

"Балкан" все пак се взе в ръце в края на полувремето и върна 8 точки, които вдъхнаха надежди на баскетболистите в бяло.

Третата част бе изключително интересна. "Балкан" започна по-добре и скъси изоставането си до 8 точки, връщайки интригата в мача. За съжаление на домакините, последваха 10 безответни точки за "Левски", което отново върна комфортната преднина на столичани.

"Балкан" хвърли всички сили търсейки обрат в последната част, а разликата се стопи до 6 точки. Две бързи тройки обаче охладиха мераците на домакините и "Левски" отново си върна контрола над срещата, като заслужено стигна до успеха.

Среща №4 от серията е отново в Ботевград - на 29 май от 18 ч, а при успех, "Левски Лукойл" ще спечели титлата.