Националният баскетболен тим на България победи Босна и Херцеговина с 89:82 в световна квалификация.

По този начин родният тим запази шансовете си класиране на Мондиала в Китай през 2019-а.

При оставащи три кръга до края, България заема петата позиция в групата.

Франция и Чехия вече си осигуриха мястото на Мондиала, а борбата остава за третото място, за което ще се борят Русия, Финландия и България, като родният тим е най-малки шансове да го стори.

Снимка: Twitter

Днешната среща в Ботевград бе доста оспорвана, но България показа по-добър баскетбол и стигна до победата.

Първата част завърши с преднина от три точки за България, а след чудесното начало на втората четвърт, преднината ни нарасна до 13 пункта.

В този момент дойде отпускането на играчите в бяло, които си платиха скъпо. Босненците направиха страхотна четвърт и се оттеглиха на полувреме с 6 точки преднина 51:45.

За щастие България се мобилизира през вотрото полувреме и стигна до обрат. Силна серия при оставащи четири минути ни даде аванс от 6 точки, който умело не изпуснахме до края.

Следващият мач на България е в понеделник, гостуването на вече класиралия се тим на Франция.

Решителните мачове срещу Русия и Босна са през февруари.

Снимка: Basketball.bg