Българинът Александър Везенков беше най-добър за Олимпиакос, но гърците загубиха гостуването си на Реал Мадрид със 77:93 в срещата от 13-ия кръг на баскетболната Евролига.

Везенков записа 12 точки, 5 борби и 2 асистенции за почти 17 минути и половина игра като резерва. С 12 точки завърши и Уил Чери, но това не беше достатъчно. Фабиен Козьо беше най-резултатен за испанците с 18 точки.

Реал започна по-добре мача и четири минути преди края на първото полувреме вече водеше с 39:20

Олимпиакос намали изоставането си до 31:41 малко след почивката, но нова силна серия в третата част позволи на домакините да дръпнат с 62:39, което предреши мача.

Лидерът Анадолу Ефес записа седма поредна победа, след като спечели турското дерби срещу Фенербахче.

Крунослав Симон наниза 22 точки, а Шейн Ларкин вкара 20, всичките след почивката, за 11-ата победа на миналогодишните вицешампиони в кампанията. Дерик Уилямс беше най-добър за Фенербахче с 16 точки.

Защитаващият титлата си ЦСКА Москва загуби гостуването си на Макаби Тел Авив с 80:90.

Израелците продължиха перфектната си домакинска серия през сезона. Те наваксаха изоставане от 30:44 от втората четвърт и стигнаха до обрат, след като направиха серия от 10 безответни точки в последните две минути и половина на мача. Скоти Уилбекин завърши с 22 точки, 9 асистенции и 5 борби, а Отело Хънтър добави 20 точки и 7 борби за осмия успех на тима през сезона. Руснаците допуснаха пето поражение, а Майк Джеймс беше най-резултатен за гостите с 22 точки.

Химки прекъсна серия от четири поредни загуби след 104:87 над гостуващия Алба Берлин. Дейвид Буукър записа рекордните в кариерата си 24 точки и добави 10 борби, а Алексей Швед допринесе с 22 точки и 8 асистенции.

Германците започнаха по-добре мача и натрупаха преднина от 12 точки при 39:27 в началото на втората четвърт, но още до почивката руснаците обърнаха до 54:51 и пред второто полувреме доминираха. Рокас Гиедрайтис беше най-резултатен за АЛБА със 17 точки.

Цървена звезда прекъсна серия от три поредни победи след домакинско 64:72 срещу испанския Баскония. Ник Стаускас наниза 22 точки за гостите, а Торнике Шенгелия добави 19 точки и 8 борби. Лоренцо Браун беше най-добър за сърбите с 20 точки.