Александър Везенков изигра пореден много силен мач за своя Олимпиакос в Евролигата.

Гърците надвиха литовския Жалгирис с 83:68 като домакини, а българската звезда на тима имаше основна заслуга за постигнатия обрат.

Везенков завърши мача с 12 точки, като всички те паднаха в третата четвърт на мача. Към тях той добави две борби и две асистенции. Картина от блестящото представяне на аса ни - ТУК.

Именно тази трета част бе може би най-важната в мача, защото преди нейното начало Олимпиакос изоставаше в резултата с 36:39.

Страхотният Везенков обаче помогна на гърците да спечелят тази трета част с 27:10, с което да дръпнат с 14 точки в резултата.

При такъв комфортен аванс, за Олимпиакос не бе проблем да стигне до победата, като разликат в дадени моменти достигаше 20 точки, но в крайна сметка мачът за върши при 83:68.

Така Олимпиакос заема временно третото място с 3 победи и едно поражение от първите си четири мача в Евролигата.

Битките в най-силния баскетболен турнир на Европа следете с богато видеосъдържание на maxsport.live.