След 10 дълги години мъжкият ни бокс спечели медал от световно първенство.

Осигури го Радослав Панталеев. В категория до 91 килограма на шампионата в Екатеринбург (Русия), нашият представител си гарантира минимум бронз.

На четвъртфиналите Радо победи категорично с 5-0 съдийски гласа Ерисланди Савон. Кубинецът е бронзов медалист от олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016. Така българинът ще спори за място на финала и може да мечтае за повторение на постижението на Детелин Далаклиев от Милано 2009 - злато от световно първенство!

Панталеев влезе в мача силно и още в първия рунд видимо имаше превъзходство. В края на частта от носа на българина потече кръв, но той започна да играе още по-агресивно и до края не остави никакво съмнение в победата.

На полуфинал в петък следобед нашият боксьор ще се срещне руснака Муслим Гаджимагумедов.

Междувременно, треньорският ни щаб е подал контестация срещу резултата от мача на Даниел Асенов по-рано днес.

Тайсъна бе видимо ощетен в четвъртфинала си срещу Шахобидин Зоиров (Узбекистан), като съдиите дадоха загуба за българина с 0-5.