След двукратно отлагане, поради мъгла, най-после се състоя дългоочакваният  спринт за мъже на Откритото Европейско първенство по биатлон в Банско. По идеално подготвеното трасе се разгоря истинска битка, в която първо златно отличие за страната си спечели норвежкият отбор в лицето на  Ветле Шастад  Кристянсен, който не допусна нито една грешка на огневия рубеж, информира biathlon.bg. Среброто заслужи Бенедикт Дол от Германия, който допусна само една грешка при първата си стрелба и завърши на 17.5 сек от победителя. Бронзовият медал отиде при Артьом Прима от Украйна,  който също допусна само една грешка. Българските  надеждите за добро представяне отново бяха свързани с представянето на Краси Анев  и Влади Илиев, за съжаление двамата прегоряха и не можаха да покажат това,  на което са способни. Най-предно класираният от българите е Краси Анев 18-ти, след 3 грешки в стрелбата, равносилни на три наказателни  обиколки завършвайки на  на изоставане на 1:50,3 мин. Владимир Илиев бе още по-неубедителен в стрелбата,  като допусна четири грешки и  завърши на 32-ро място. Мирослав Кенанов  е на 37-мо място с две грешки,  но по-слабо бягане, а Иван Златев е 48-ми.