България завърши Европейското първенство по борба в Рим на второ място в подреждането по медали.

Борците ни завоюваха общо 6 медала, но три от тях са златни, а това отрежда на родината ни място в челото на подреждането, което е направено на олимпийския принцип, където най-важни са златните отличия.

По този показател ни изпреварва единство Русия. Най-голямата сила в този спорт по традиция завърши начело, с общо 22 медал, 9 от които златни.

Беларус има равен брой златни медал България - по три, но две от нашите отличия са сребърни, докато бившата съветска република има само едно.

По общ брой медали обаче страната ни е едва на осмо място. Повече медали от нас, но по-малко златни, са спечелили представителите на Русия (22), Украйна (13), Азербайджан (13), Турция (9), Беларус (8), Грузия (8) и Германия (7). Общо 22 държави спечелиха отличия от първенството в Рим.

В официалното отборно класиране на Международната федерация по борба, което се изготвя на база представянето на всички участници, България е в топ 10 и в трите класации.

При жените заемаме четвърта поция, в класическата борба при мъжете сме осми, а в свободната борба при мъжете 10-и.