Габриела Петрова се класира за финала в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин.

С още първия си скок българката постигна 14.05 метра, за да се справи с квалификационната норма.

Финалът е в петък от 21:07 часа.

Това е втори роден финалист на Европейското, след като вчера в тласкането на гюле Радослава Мавродиева също преодоля квалификацията.

Спринтьорът Денис Димитров отпадна в сериите на 200 метра.

Димитров завърши на последното осмо място в първа серия с резултат 21.43 секунди.

Победител в серията стана белгиецът Робин Вандербемден с 20.50 секунди, а най-добро време от всички серии постигна италианецът Есеоса Десалу, който финишира за 20.39 секунди.

"Не ми се получават нещата, колкото и да тренирам. Влагам всичките си усилия, цялата си енергия. Цяла година тренирам без нищо друго да правя и накрая не виждам резултата. Това вече ме вбесява, тъй като това е трето европейско, на което аз съм просто участник, а не човек, който да се бори за финалите.

Нямам идея къде е е проблемът, адски много съм ядосан. Обещавам пред себи си, че това ще е последното голямо състезание, на което ще дойда неподготвен. Да, бягам 20.92 сек в Стара Загора, но с този резултат мога да стана първи само в България, не и в Европа. Не мисля за промени, не искам да говоря нищо, просто трябва да се промени в подготовката ми", заяви Димитров пред Спортал.