Шон Уайт, най-успешният сноубордист в историята, няма да се завърне в спорта за тазгодишното издание на X Games, както бе обявил. 34-годишният американец, който е по-известен с прозвището си Летящия домат, не се е състезавал от почти три години - последната му поява бе на Олимпиадата в Пьончан през 2018 година, когато спечели третия си златен медал.

Проблем с коляното е отказал Шон от участие в X Games 2020 в Аспен, щата Колорадо. Калифорниецът е усукал коляното си на една от тренировките, което го принуди да се оттегли часове преди началото на състезанието.

Уайт е и спортистът с най-много златни медали в историятa на X Games - общо 15, като 13 от тях са в сноуборда, а другите два в скейтборда.

В отсъствието на американската легенда, надпреварата на халфпайп бе спечелена от младата японска надежда Юто Тоцука, второто място остана за Скоти Джеймс от Австралия, а трети финишира друг японец - Рука Хирано.