Българката Милена Тодорова завърши на осмо място в индивидуалната дисциплина на 15 км на Европейското първенство по биатлон в полския град Душники-Здруй.

Тодорова бе единствената ни представителка заради ситуацията около карантината, която отборът ни бе принуден да изкара след положителните проби по време на старта от Световната купа в Оберхоф.

Тя допусна две грешки в четирите си стрелби, с което остана на 2:24.7 минути зад победителката Моника Хойниш-Старенга от Полша.

Втора на 2.9 секунди без грешка в стрелбата завърши Анастасия Меркушина от Украйна, а трета е рускинята Лариса Куклина 15.5 секунди с една пропусната мишена. В състезанието участваха 119 биатлонистки.

По-късно днес е индивидуалната дисциплина на 20 км за мъже, където ще участват Владимир Илиев и Владимир Оряшков.