Красимир Анев постигна най-добрия български резултат в спринтовата дисциплина на Световното първенство по биатлон в Антхолц, Италия.

Българинът завърши на 30- място с две грешки в положение прав и на 1:37.7 минута зад победителя.

А той е руснакът Александър Логинов, който изненада фаворитите с чиста стрелба и много силно бягане. Логинов завърши дистанцията от 10 километра за 22:48.1 минути и донесе първия златен медал за Русия в първенството.

Другите отличия бяха за Франция. Кентен Фийон Майе е сребърен след една грешка в стрелбата и 6,5 секунди изоставане спрямо победителя.

Бившият носител на Световната купа Мартен Фуркад взе бронза без пропуснати мишени, но и изоставане от 19,5 секунди зад Логинов.

Братята Тарей и Йоханес Тингес Бьо останаха четвърти и пети, като Норвегия за първи път от дълго време не взима медал в тази дисциплина на световен шампионат.

Димитър Герджиков завърши 57-и с две грешки в стрелбата, а с четири грешки Владимир Илиев е непосредствено зад сънародника си. Другият ни представител Антон Синапов е 79-и с пет пропуска.

В неделя е дисциплината преследване при жените (13:45 ч) и при мъжете (15.45 ч).