"Жълтата подводница" остана непобеден през настоящия сезон на своя стадион :Ел Мадригал", надделявайки с 2:0 над гостуващия Алмерия.

Резултатът в мача от 17-ия кръг бе открит от бранителя Хосе Мануел Катала, който реализира първото си попадение с жълтата фланелка в 22-рата минута след асистенция на Борха Валеро. Самият халф вкара второто попадение в срещата в 58-мата минута и така оформи крайния резултат в двубоя.

С успеха Виляреал събра 36 точки и запази третата си позиция в подреждането, на пет пред четвъртия тим – Валенсия.

След четири поредни поражения в края на миналата година пък съставът на Майорка стартира успешно новото десетилетие, разбивайки като домакин новака Еркулес с класическото 3:0.

В герой за островитяните се превърна нападателят Емилио Нсуе Лопес. 21-годишният испанец откри резултата в 38-мата минута, а само четири минути по-късно асистира на Виктор за второто попадение в срещата и на французина Мишел Перейра, оформил крайното 3:0 в 51-ата минута.

Така Майорка вече се намира на деветата позиция във временното класиране с актив от 24 точки, докато Еркулес остана на 13-о място с 19 точки от 17 мача, информира Novsport.