Люис Хамилтън завъртя най-добра обиколка в първата свободна тренировка преди Гран при на Унгария от Формула 1.

5-кратният световен шампион напусна Германия само с две точки - най-слабото му представяне през сезона, но днес записа време 1:17.233 минути на "Хунгароринг" и стана най-бърз в обедната сесия.

Британецът завърши най-много обиколки от всички - общо 41. Той бе с 0.165 секунди по-бърз от Макс Ферстапен от Ред Бул, който спечели две от последните три състезания във Формула 1. Трети остана Себастиан Фетел, който бе само с хилядна по-бавен от холандеца.

Фетел показа завидна скорост в първия сектор, но загуби голяма част от преднината си в развитие на обиколката и най-вече в последния сектор. Той е съставен от завоите с по-ниска скорост на 4.381-километровото трасе.

Валтери Ботас имаше проблеми с двигателя и не записа време.

Първата тренировъчна сесия беше забавена за кратко от дъжд, но всички пилоти записаха добро количество километр