Пилотът на "Мерцедес" Люис Хамилтън заяви, че неговият отбор трудно може да се нарече фаворит за оставащите стартове от Формула 1 до края на сезона, въпреки че води убедително в класирането при конструкторите.

Хамилтън е лидер в генералното класиране с 65 точки пред съотборника си Валтери Ботас, докато "Мерцедес" има солидна преднина от 133 точки пред "Ферари".

"Ферари" спечели последните три старта след лятната пауза, като Шарл Льоклер триумфира в Белгия и Италия, а Себастиан Фетел спечели Гран при на Сингапур.

"В оставащите шест старта няма нито едно трасе, на което може да се каже, че сме фаворити. Ако искаме да победим Ферари, трябва да направим безупречно състезание", коментира Люис Хамилтън преди Гран при на Русия в Сочи.

Петкратният световен шампион се опасява, че Ферари ще има сериозно превъзходство на правите участъци в Сочи заради мощността на мотора.

"С вързани ръце сме. Изоставането ни на правите участъци е невъзможно да бъде преодоляно в кратки срокове", добави Хамилтън.