Макс Верстапен продължи невероятното си представяне в последните седмици и завоюва своя първи полпозишън в кариерата.

21-годишният холандския пилот на "Ред Бул" ще тръгне първи утре в Унгария, а времето му от 1:14.572 минути бе рекорд за трасето.

Верстапен е пилот №100 в остироята на Формула 1, който успява да спечели квалификация.

Втори остана Валтери Ботас от "Мерцедес", който също направи страхотна обиколка, но завърши с едва 18 хилядни зад Верстапен. От третата позиция ще стартира лидерът в генералното класиране Люис Хамилтън.

Пилотите на "Ферари" Шарл Леклер и Себастиан Фетел отново не успяха да се противопоставят на конкурентите и заеха четвърта и пета позция.

Топ 10 допълниха Пиер Гасли (Ред Бул), Ландо Норис и Карлос Сайнц (Макларън), Ромейн Грожан (ХААС) и Кими Райконен (Алфа Ромео).

Стартът в Унгария е утре от 16:10 българско време, като ще бъде излъчен по Diema Sport.