Пилотите от Формула 1 традиционно гласуваха за най-добър през годината, като резултатите станаха ясни в понеделник вечер. Всяка година вот дават всички състезатели, записали поне един старт или дори само тренировки през сезона.

Десетката изглежда без особени изненади, като на трето място е абсолютният дебютант Шарл Леклер, който направи страхотен сезон за "Ферари". Пилотът от Монако спечели две победи и завърши с 264 т., като бе четвърти в крайното класиране.

Любопитно, едва пети в гласуването на колегите му остава Валтери Ботас, вторият пилот на "Мерцедес", който бе единствен конкурент на съотборника му Люис Хамилтън за титлата.

Финландецът спечели 4 старта и завърши с 326 т.

Ето я и десетката  от гласовете на състезателите, като в скоби са победите през сезона на пилотите, точките им и мястото в крайното класиране на Формула 1 за 2019-а.

1. Люис Хамилтън (11 победи, 413 точки, 1 място и в класирането)