Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби с 0:3 от фаворита в своята група Аржентина в третия си мач от “Алкудия Къп“. Селекционерът Александър Димитров направи седем промени в стартовия състав в сравнение със срещата с Канада, загубена с 1:2. Титулярните си позиции запазиха единствено Стефан Велков, Преслав Петров, Петър Витанов и Борислав Цонев. Аржентина поведе в 16-та минута чрез Томас Мартинес, който получи топката след пас между трима играчи на България, преодоля Александър Любенов и на празна врата прати топката в мрежата. В последната секунда на първата част Матиас Санчес покачи на 2:0, възползвайки се от лошо построената отбрана на нашите. В търсене на по-позитивно развитие на мача Александър Димитров пусна на полувремето Станислав Дрянов и Милчо Ангелов. Много скоро след подновяването на играта “гаучосите“ покачиха на 3:0. Родриго Морейра бе точен отблизо с глава след центриране отляво. Четвърт час преди края България получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка. Станислав Дрянов обаче се подхлъзна точно преди да стигне до топката и стреля над вратата. Дебют за състава на България до 19 години записаха Янис Карабельов и Деян Иванов, който бе сменен в 18-та минута заради контузия в левия глезен. “За нас този турнир е своеобразно училище, истинска школа. Можем само да взимаме пример от отборите, срещу които играем, и от начина, по който те боравят с топката, от скоростната техника, която виждаме. Няма как в квалификациите в Европа да попаднем на подобен турнир, на който са събрани толкова различни, и същевременно толкова силни отбори.