Литекс се развихри в атака и разби Спартак Варна с 5:1 в първия мач от 1/16 финалите за Купата на България. Ловчанлии имаха тотално превъзходство и двубоят се игра през цялото време в половината на варненци.  ”Оранжевите” отчаяха гостите още до почивката с 3 безответни гола, а през втората част оформиха крайното 5:1. С два гола и асистенция се отличи Петър Златинов, по един за победата добавиха Никола Колев, Александър Цветков и Миро Манолов. Наставникът на Литекс Златомир Загорчич излезе със състав, в който личаха имената на доста футболисти, които досега записаха малко игрово време в шампионата. Атаката поведе Миро Манолов, подпомаган по крилата от завърналия се след травма Ванжер и младокът Кирил Десподов. В халфовата линия бе гласувано доверие на друг талант- Никола Колев, както и на опитния Петър Златинов. Добра изява на Банков в 16-та минута предотврати ранното откриване на резултата. Стражът с мъка изби в корнер силен удар от 25 метра на Александър Цветков. От самото начало на мача се видя, че е въпрос на време да падне гол. Това стана в 28-та минута, когато Десподов центрира в пенала, Манолов укроти топката и я пусна към Златинов,  а за халфа не бе проблем с плътен шут да се разпише за 1:0 Натискът на ловчанлии продължи и в 39-ата минута Никола Колев направи 2:0. Той получи отличен пас в коридор от Златинов и хладнокръвно покачи. Веднага след попадението си обаче юношата бе заменен принудително с Джазула заради получена контузия. В 45-та минута сред голмайсторите се нареди и Александър Цветков, който вкара при добавка след удар на Десподов. Веднага след почивката Петър Златинов оплете топката в мрежата с красив прехвърлящ удар от границата на наказателното поле за 4:0. Литекс не спря да атакува и продължи да застрашава вратата на гостите и в 60-та минута дойде ред и на нападателят Мирослав Манолов да покаже реализаторските си качества. Таранът бе изведен от Ванжер, преодоля вратаря и технично покачи. Десетина минути след това Манолов за бързо можеше да вкара още два гола, но веднъж би покрай вратата, а после с глава нацели страничната греда. „Оранжевите” продължиха да нападат, но пропуснаха няколко положения чрез Десподов, Джазула и Ванжер. В 77-та минута гостите съумяха да намалят резултата чрез Ганчев, който бе оставен непокрит и отблизо бе точен за 5:1. Варненци имаха още един шанс, но стражът Евгени Александров майсторски се намеси. Литекс – Спартак Вн  5:1 1:0 Петър Златинов (28') 2:0 Никола Колев (39') 3:0 Александър Цветков (45') 4:0 Петър Златинов (47') 5:0 Миро Манолов (60') 5:1 Ганчев (77') Градски стадион Ловеч, 400 зрители, Съдии: М.Стоименов, Др.Милев, Д.Соколов Литекс: 30. Евгени Александров, 2. Кирил Динчев, 3. Антон Недялков (54- Грозев), 4. Васил Божиков, 18. Илия Миланов, 21. Александър Цветков (72-Славчев), 88. Никола Колев (44-Джазула) , 24. Петър Златинов, 7.