Отборът на Атлетико (Мадрид) спечели убедително у дома с 3:1 срещу тима на Зенит. Головете за домакините отбелязаха Миранда,Туран и Баптищао, а почетния гол за руснаците бе дело на бразилеца Хълк. В 40-ата минута домакините излязоха напред след гол на Жоао Миранда. След центриране от корнер отляво на вратата на Зенит, защитникът на мадридчани бе оставен непокрит на първа греда, извиси се над всички, намери по добър начин топката и с добър завършващ удар изведе Атлетико напред в резултата. Само 13 минути след подновяването на играта обаче Хълк изравни. Нападателят на Зенит пое топката малко преди наказателното поле и шутира неспасяемо в горния ляв ъгъл на Куртоа. На мадридчани им бяха нужни едва шест минути да си върнат преднината в двубоя.