Наполи трябваше да трепери до последната секунда, за да се поздрави с победа срещу тима на Борусия (Дортмунд), въппреки че игра с човек повече цяло второ полувреме. “Сините“ победиха с 2:1 тима от Дортмунд, като за домакините точни бяха Гонсао Игуаин и Инсиние, а голът за гостите всъщност бе автогол, дело на Хуан Камило Сунига. В 26-ата минута Роберт Левандовски остана сам срещу Рейна, опита се да прокара топката между краката му, но не успя. При добавката Бендер стреля от воле, но ударът му бе посрещнат от главата на защитник в синьо. Само три минути след това Наполи откри резултата. След прекрасно центриране на Сунига отдясно, Игуаин намери по страхотен начин топката и с удар по диагонала не остави никакви шансове на Вайденфелер. Невен Суботич се оплакваше, че не бе пуснат по-рано, да се завърне на терена. Треньорът на Борусия Юрген Клоп също бе бесен от този факт и реагира необуздано, за което беше и изгонен от главния съдия. В края на полувремето отново Игуаин имаше възможност да отбележи, но този път ударът му с глава не намери очертанията на вратата. А минута по-късно вечерта за Борусия стана още по-мрачна. Гонсао Игуаин бе изведен по прекрасен начин зад гърба на отбраната на германците, Вайденфелер излезе извън наказателното си поле, за да го спре, но игра с ръце, което му донесе и заслужен червен картон. В 67-ата минута Инсиние изпълни по великолепен начин пряк свободен удар и от около 25 метра, след рикошет в напречната греда, остави безпомощен Лангерак и удвои резултата в полза на „сините“. В 80-ата минута Хофман опита изстрел от дистанция, но право в ръцете на Рейна.