Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Ливърпул в дербито на третия кръг на турнира за Купата на Лигата на Англия. Единственият гол в мача падна почти веднага след почивката и бе дело на Хавиер Ернандес.  Мениджърът на „червените дяволи” Дейвид Мойс бе решил в днешния двубой да пусне сред титулярите някои футболисти, които от началото на сезона получават по-малко шанс за изява, като сред стартовите 11 на Юнайтед личаха имената на играчи като Александър Бютнер, Джонатан Еванс, Райън Гигс, Нани, Шинджи Кагава и Хавиер Ернандес. За мърсисайдци титуляр пък бе нападателят Луис Суарес, който изтърпя наказанието си, което получи през миналия сезон, след като ухапа Бранислав Иванович по време на дербито между Ливърпул и Челси. Още в 3-ата минута Хавиер Ернандес получи кълбото в наказателното поле и директно пробва да нанесе удар, но Мартин Шкъртел застана на пътя на топката и блокира. След това Нани стреля от границата на наказателното поле, но играч на гостите подложи крак и кълбото излезе в корнер, след който не се стигна до нищо по-опасно. В 7-ата минута Уейн Рууни също стрля към вратата на Ливърпул, но и неговият опит да отбележи бе блокиран. Малко след това Шинджи Кагава се отчете със слаб удар по земята, а Симон Миноле спаси без проблеми. Малко преди средата на първата част Луис Суарес получи кълбото в наказателното поле, като много умело успя да се измъкне от Джони Еванс, но уругвайският нападател бе изпреварен от Давид Де Хеа, който улови кълбото. До почивката нямаше много чисти положения за отбелязване на гол пред двете врати и така краят на първото полувреме дойде при нулево равенство. ”Червените дяволи” успяха да открият резултата почти веднага след подновяването на играта през втората част. Уейн Рууни центрира от корнер, а Хавиер Ернандес бе оставен непокрит и засече топката с десния крак за 1:0. Ливърпул имаше отличен шанс да изравни в 53-ата минута, когато Джордан Хендерсън получи кълбото в наказателното поле и стреля от десетина метра, но прати топката покрай дясната греда.