Носителят на Купата на Германия Байерн Мюнхен продължава в третия кръг на тазгодишното издание на надпреварата, след като, без много да се напъва, победи Хановер 96 с 4:1 като домакин. След по-силна игра през второто полувреме баварците сломиха съпротивата на своя съперник от Бундеслигата.   Бастиан Швайнщайгер пропусна в 8-ата минута, като ударът му извън наказателното поле премина близо до горния десен ъгъл.   Байерн откри в 17-ата минута, когато Томас Мюлер успя между двама да прати топката от въздуха в долния десен ъгъл от точката на дузпата. Асистенцията бе на Джердан Шакири.   Вратарят на Хановер Рон-Роберт Цийлер спаси силен удар на Тони Кроос преди Клаудио Писаро да отбележи втори гол в 27-ата минута. Перуанският нападател ефектно заби топката под гредата с глава след центриране на Данте отляво.   Хановер можеше да намали пет минути по-късно, когато Мануел Нойер отрази опит на Ларс Щиндл. Дидие Я Конан също опита с глава, но отново Нойер бе на мястото си.   Гостите все пак успяха да върнат единия гол пасив в 37-ата минута, когато Я Конан засече подаване на Поконьоли в долния ляв ъгъл.   Байерн реши мача с още два гола през второто полувреме. В 64-ата минута Томас Мюлер хитро отклони центриране на Шакири от фаул в долния ляв ъгъл от вратарското поле.   Франк Рибери оформи крайното 4:1 в 78-ата минута на добавка.   Следващият кръг от надпреварата е през декември. За първи път в историята си Фрайбург победи в турнира за купата миналогодишния финалист Щутгарт.