С два гола се отличи Томас Мюлер, а Хосеп Гуардиола реши да не залага на целия си титулярен състав, като остави на пейката зведи като Франк Рибери, Ариен Робен, Марио Манджукич и Жером Боатенг, предаде Гонг.

Още до 27-та минута "Байерн Мюнхен" поведе с 2:0 с попадения на Томас Мюлер и Клаудио Писаро, който засече топката с глава. Малко след това "Хановер" успя да се върне поне за кратко в мача. Дидие Я Конан се разписа в 37-та минута.

След почивката доминацията на "Байерн" продължи. В 64-та минута Томас Мюлер се възползва от асистенция на Шакири за 3:1. Появилият се като резерва Франк Рибери оформи крайното 4:1 в 78-та минута.

Тимът на "Шалке 04" също продължава напред, след като победи с 3:1 третодивизионния "Дармщад".

"Фрайбург" се класира за 1/8-финалите, след победа с 2:1 над "Щутгарт", а "Унион Берлин" се справи с "Оснабрюк" с 1:0.