Реал Мадрид спечели драматично с 2:1 като гост на Елче в среща от шестия кръг на испанската Примера Дивисион. Двубоят се игра на стадион „Мануел Мартинес Валеро”, а успехът бе пети за „белия балет” в първенството на Испания от началото на сезона. След тази победа тимът на Карло Анчелоти вече е с актив от 16 точки, като заема третото място в подреждането. Елче остава с 3 точки и е на седемнадесетата позиция. И трите попадения в мача паднаха през второто полувреме. През първата част и двата тима имаха по няколко възможности пред вратата на противника, но до голове така и не се стигна и на почивката резултатът бе 0:0. Кристиано Роналдо даде аванс на гостите в 51-ата минута, отбелязвайки със страхотно изпълнение на пряк свободен удар от далечна дистанция. Авансът на Реал Мадрид от едно попадение се запази до 1-ата минута на добавеното време, когато Елче достигна до изравнителен гол.