Въпреки загубата с 0:1 от Манчестър Юнайтед и отпадането в третия кръг за Купата на Лигата, мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс намери поводи за радост. Северноирландецът бе доволен от завръщането на Луис Суарес в отбора. Нападателят изтърпя 10 мача наказание за ухапването срещу Бранислав Иванович и снощи започна като титуляр на „Олд Трафорд”. Ливърпул не можа да вкара гол, но уругваецът беше много активен и удари греда от пряк свободен удар през втората част. „Суарес беше отличен. Отдавна не е играл и затова се умори към края. Но непрестанно беше заплаха за защитата на Юнайтед. Отиграванията му бяха страхотни, стреляше опасно от преките свободни удари. Като цяло се справи отлично, имайки предвид от колко време не е играл”, коментира Роджърс след поражението. Мениджърът обаче не пожали Хосе Енрике и го обвини персонално за победния гол на Чичарито след корнер в първата минута на второто полувреме. „Това е разочарование. Грешката беше персонална, а не колективна. Ако гледате повторение на корнера, ще видите, че всеки пази зорко своя човек, нямаше нито един свободен играч и накрая Чичарито почти без усилия се измъкна сам.