Българският национал Станислав Манолев попадна за първи път в групата на ПСВ Айндховен от 15 декември 2012 година насам. Манолев седна на резервната скамейка, но треньорът Филип Коку не направи нито една смяна при успеха с 4:1 над втородивизионния Телстар в мач от 2-ия кръг на турнира за Купата на страната. Българинът тренира с първия отбор от 12 септември, а след това записа и два мача за дублиращия състав, който се състезава във втора дивизия. През пролетта на тази година Манолев беше даден под наем на Фулъм, но после се прибра в холандския гранд. Гостите откриха резултата в 9-ата минута чрез Матусива, но в последните 4 минути ПСВ обърна мача с голове на Флориан Йозефцоон и на Юрген Локадия от дузпа. В 74-ата минута от нова дузпа Локадия удвои, а в крайните минути на мача той оформи и своя хеттрик. Аякс създаде доста нерви на феновете си, след като трябваше да чакат продълженията за успех с 4:2 над втородивизионния Волендам. Редовното време завърши 1:1, като гостите изравниха в 67-ата минута чрез Роберт Мюрен. Пак той се разписа в 94-ата минута, но до края Аякс наниза три гола и спечели. С гол и пас се отличи Ласе Шьоне. Също след продължения АЗ Алкмаар елиминира Спарта Ротердам с 4:1.