Селта практически си осигури място в Примера и през следващия сезон след хубава победа с 4:1 над Валядолид у дома в последна среща от 35-ия кръг. Домакините от Виго започнаха нахъсано пред над 17 000 зрители на „Балаидос”, но воле на Чарлс и удар с глава на Нолито удариха дясната греда в две отделни ситуации, а Орелана излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Валядолид имаше само една добра възможност за първата част, когато Ларсон се измъкна отдясно, но Йоел успя да избие покрай гредата. Орелана напредна отдясно в 38-ата минута, всички чакаха пас вдясно, но чилиецът хитро подаде вляво за Нолито и буквално го задължи да вкара от 6-7 метра за 1:0 в 38-ата минута. Само минута по-късно Орелана разсече отбраната през центъра и Чарлс пусна с едно докосване покрай вратаря – 2:0. Второто полувреме започна по същия начин.