Локомотив (Сф) победи с 2:1 вече изпадналия Черноморец на „Лазур” в предпоследния 39-и кръг на А група. „Железничарите” започнаха мача по-добре, но Генов направи два пропуска, а Траян Траянов се контузи в тима на домакините и беше заменен принудително в средата на първата част. Локомотив поведе 10 минути преди почивката, когато Димитър Илиев получи сам отдясно след контраатака и се разписа за 1:0. Само две минути по-късно Милчо Ангелов заби много красив изравнителен гол с прехвърлящ удар и изравни – 1:1. Оказа се обаче, че това не е най-красивият гол в мача. Локомотив стигна до победата в 57-ата минута с може би най-атрактивното попадение за целия сезона в А група. Маркиньос центрира и централният защитник Марко Ранджелович направи ефектна задна ножица, след която вратарят Живкович остана като препариран за 2:1. Ударът беше наистина много красив. „Акулите” нямаха късмет да изравнят 4 минути преди края, когато Милен Василев удари напречната греда от пряк свободен удар. Локо (Сф) вече има 57 точки на второ място във втората седмица, а Черноморец остава 4-и с 44. Черноморец - Локомотив София 1:2 0:1 35' Д. Илиев 1:1 37' Ангелов 1:2 57' Ранджелович Черноморец: Живкович – Тр.