Каталунците играха с човек по-малко след почивката, но не срещнаха проблеми срещу по-скромния си съперник.

Лионел Меси реализира две попадения в полза на домакините, а Хавиер Масчерано получи червен картон в края на първата част. За гостите 90 минути на терена беше Гари Родригес, който е бивш футболист на българския "Левски", предаде БТА.

В средата на първата част Мунир Ел Хадади с премерен шут удари гредата на вратата на гостите, а "Барса" откри резултата в 42-ата минута чрез Меси, който с удар от около 15 метра прати топката в мрежата след пас на Серхио Бускетс.

Малко след това защтникът Хавиер Масчерано беше изгонен от игра, защото фаулира откъсващия се сам на голова позиция Гари Родригес.

В самото начало на втората част дебютиращият Мунир направи резултата 2:0 след подаване на новото попълнение Иван Ракитич. В 64-ата минута Лео Меси оформи класическия успех с нов премерен удар от около 15 метра.