Словакия победи с минималното 1:0 като домакин в контрола Малта, който е съперник на България в квалификациите за Евро 2016. Малтийците сериозно изтормозиха своя по-именит домакин на стадиона в Жилина и допуснаха само един гол. Победният гол падна две минути преди почивката. Бившият халф на Манчестър Сити и Еспаньол Владимир Вайс открадна топката вдясно в близост до наказателното поле и веднага центрира остро, а централният нападател на Унион Берлин Адам Немец отблизо засече с крак в мрежата. Словаците бяха без големия си лидер в защита Мартин Шкъртел, но Марек Хамшик дирижираше играта на отбора до 73-ата минута, когато беше заменен, а Словакия така и не стигна до нов гол. На 8 септември Словакия започва евроквалификациите с мач срещу Украйна, а на 9 септември Малта гостува на един от фаворитите в нашата група – Хърватия.