"Уест Хям" започна вихърно мача в Лондон и отбеляза две попадения само до четвъртата минута, което обаче не беше плод на случайност, а на по-добрата игра на домакините като цяло.

Уинстън Рийд беше автор и на двата гола, а Морган Амалфитано се разписа за третото и последно попадение на "Уест Хям" в мача. Той беше точен в 88-та минута, когато излезе сам срещу Симон Миньоле и стреля, а топката рикошира в крака на хвърлилия се на шпагат Мартин Шкъртел и влетя в мрежата на "Ливърпул" за крайното 3:1.

Гостите от Мърсисайд вкараха своя гол в 27-та минута, когато топката попадна в краката на Рахийм Сътрлинг след рикошет от удар на Марио Балотели, а младият английски национал я изпрати с топовен удар в далечния ъгъл, предаде БТА.