След 1:1 в редовното време Уилмар Джордан донесе успеха на тима с гол във втората минута на първото продължение.

Гостите от Ловеч създадоха доста положения пред вратата на съперника през първите 45 минути, но не успяха да стигнат до гол. Две минути преди почивката пробив на Армадо Ваюши завърши с пас към Джордан, но след това топката среща дясната греда.

В 72-а минута "Литекс" откри резултата, след като Ваюши реализира от дузпа. Нарушението беше отсъдено за игра с ръка на бранител на домакините в наказателното поле.

"Пирин" изравни резултата в третата минута на добавеното време, когато от дузпа се разписа Владислав Златинов. Съдията посочи бялата точка, след като вратаря Винисиус Баривиера повали играч на домакините, съобщи БТА.

Във втората минута на първото продължение "Литекс" стигна до нов гол. След пас на Иван Горанов, топката стигна до Джордан и той стреля към съперниковата врата. Стражът на домакините не успя да се справи, топката отново се оказа в Джордан, който от близка дистанция донесе победата на тима на Красимир Балъков.