Исландският национален отбор постигна дебютна победа над Холандия след 10 безуспешни мача. Островитяните се наложиха над „лалетата” с 2:0 в двубой от група „А” на европейските квалификации. Срещата в Рейкявик започна отлично за домакините, които спечелиха първите си две срещи с резултат 3:0, а в тази поведоха още в десетата минута. Това стана, след като Грегъри ван дер Вил фаулира Бярнасон в пеналта и главният рефер Карлос Веласко посочи точката за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Гилфи Сигурдсон и хладнокръвно преодоля Яспер Силесен за 1:0. Последва силен натиск на гостите, но стражът на островитяните и пропуски на Робен и Ван Перси ги лишиха от изравнително попадение. Вместо това, те получиха второ такова в собствената си врата. Три минути преди почивката, след едно изпълнение на корнер, топката попадна у Сигурдсон, а нападателят на английския елитен Суонзи с прецизно изпълнение реализира втория си гол в мача. Така стрелецът, който не тренира през последната седмица заради травма и бе до последно под въпрос за двубоя, се разписа за четвърти път в настоящите европейски квалификации.